4:37 du.

18 órától online: MOL-Pick Szeged-Tatabánya – Délmagyarország

MOL-Pick Szeged-Grundfos Tatabánya 37-32 (18-15)
K&H férfi kézilabda liga, rájátszás az 1-6. helyért, 4. forduló, újszegedi sportcsarnok, 1500 néző. Vezette: Andorka, Hucker.
MOL-Pick Szeged: Wyszomirski – Prodanovics 3, Vranjes 5, Blazevic, Källman 3, Bombac 2. Csere: Balogh 4, Robledo 7, Thiagus Petrus 2, Mindegía 2, Parrondo 3/2, Zubai 2, Csuruvija 2, Ancsin 2.  Vezetőedző: Juan Carlos Pastor
Tatabánya: Mijatovics – Pásztor 5/2,  Harsányi 1, Krsmancic 2, Bodó 9, Szöllősi, Vujovics 4/2. Csere: Borbély (kapus),  Dénes, Katzirz,  Diaz 2, Crnoglavac 3, Mazák 2, Juhász 3, Törő 1.Vezetőedző: Vladan Matics.
Kiállítás: 2, ill. 2 perc.
Hétméteres: 2/2, ill. 4/4.

A Tatabányát fogadta a Pick. Fotó: Schmidt Andrea - Galéria

60. perc: Wyszomirski védéssel zárul a meccs.
59. perc: Wyszomirski könnyedén véd. Bombac-bomba, 37-32.
58. perc: Újabb labdaeladás, Törő, 35-32. Időt kér a Szeged. Vranjes, tarthatatlan, 36-32.
57. perc: Eladja a labdát a Szeged, Juhász, 35-31.
56. perc: Bombac lövését védik, Mazák, 35-30. Harsányit kell ápolni. Vranjessal ütközött.
55. perc: Vendég hetes, Parrondo 2 perc. Pásztor, 35-29.
54. perc: Harsányi, 35-28. Balogh elrontja.
53. perc: Érdekes fújások, de végül a Szegedé a labda. Robledo, még szerencséje is van, 35-27.
52. perc: Igen, ismét Vranjes, 34-26. Wyszomirski véd, majd eladja a labdát a Szeged. Mazák, 34-27.
51. perc: Már ezer éve passzív, mégis vendég hetes, 33-26. Pásztor.
50. perc: Bombac tömi labdával Vranjest, 33-25.
49. perc: Juhász, 32-25.
48. perc: Vranjest nem lehet megtartani, 31-24. Thiagus Petrus ziccer, 32-24.
47. perc: Juhász, 30-24.
46. perc: Robledo is remekel, 28-23. Wyszomirski, Csuruvija zunder, majd újabb Wyszomirski bravúr, Bombac is betalál, 30-23. Időt kér a Tatabánya.
45. perc: Wyszomirski véd, mekkorát! Ancsint kell ápolni.
44. perc: Zubai présel be egyet, 27-22. Majd Bodó, 27-23. “Jó lesz!” – szól át Matics Pastor edzőnek Bodó gólja után!
43. perc: Crnoglavac , majd Ancsin, 26-21. Bodó, hihetetlen formában, 26-22.
42. perc: Ancsin minden mérgét beleadja, 25-20.
41. perc:Wyszomirski most lábbal véd.
40. perc: Bodó blokkolják, de marad a Bányásznál a labda. Wyszomirski véd, Prodanovics, 24-20. Időt kérnek a vendégek.
39. perc: Bodó, 22-20. Robledo harcol ki hetest. Parrondo, 23-20.
38. perc: Robledo, 22-19.
37. perc: Robledo kapufa. Pásztor, 21-19.
36. perc: Pásztor a szélről, 21-18. Ancsin talpról, Borbély véd, majd Bodó fölé.
35. perc: Zubai blokkol. Diaz, 21-17. Borbály véd, Ancsin lőtt.
34. perc: Robledo a kezek mellett, 21-16.
33. perc: Wyszomirski véd, majd elveszíti a labdát a Szeged, Pásztor, 20-16.
32. perc: Diaz lábára pattan a labda. Csuruvija átlövésből, 20-15.
31. perc: A Szeged kezdi a második félidőt. Robledo-bombája nyitja a második játékrészt, 19-15.

30. perc: Parrondo, büntet, 18-15.
29. perc: Crnoglavac két ziccert ront el.
28. perc: Balogh most fölé. Mindegía kapufa.
27. perc: Vujovics húzza be, 17-14.
26. perc: Robledo, 16-13. Bodó sokkal fölé, majd Källman vágja be, 17-13.
25. perc: Labdaszerzés, Källman, majd Crnoglavac, 15-13.
24. perc: Balogh tört be, 14-12.
23. perc: Még  a tatabányai kispad is mosolyog, hetes, Vujovics, 13-12.
22. perc: Robledo vágja be, 12-11. Mindegía, 13-11.
21. perc: Thiagus Petrus, 11-10. Diaz ver meg mindenkit, 11-11.
20. perc: Bodó, elemi erővel, 10-10.
19. perc: Egy 4-0-ás roham után, 10-9 ide, Mindegía.
18. perc: Wyszomirski véd, Zubai, majd Källman ziccer, máris 9- 9. Időt kér a vendégcsapat. Crnoglavac, sokkal mellé.
17. perc: Balogh harcol ki hetest, Parrondo, 7-9.
16. perc: Vranjes ellen fújnak. Krsmancic, 6-9. Időt kér a Szeged.
15. perc: Dénes 2 perc. Nem érti, mi igen!
14. perc: Ismét Bodó, 6-7. Bombac eladja, Pásztor, 6-8.
13. perc: Bodó nagyon él, 5-6. Balogh is, 6-6.
12. perc: Krsmancic, majd Vranjes, 5-5.
11. perc: Ilyés eltalálja a kapust.
10. perc: Vujovics elrontja. Bombac belemegy.
9. perc: Prodanovics mellé.
8. perc: Pásztor kapufa, majd eladja a Szeged, Wyszomirski véd.
7. perc: Balogh okosan, 4-4.
6. perc: Bodó, 3-4. Már a harmadik gólját szerzi.
5. perc: Wyszomirski véd, majd tatabányai hetes. Vujovics, 3-3. Hazai kínai, Bombac fölé.
4. perc: Bodó a védők között, 3-2. Källman telibe Mijatovicsot.
3. perc: Wyszomirski véd, de marad a Bányásznál a labda, de nem sokáig, Prodanovics, most a rövidbe, 3-1.
2. perc:Balogh talpról, 1-1. Sztöllősi a vonalra lép, Prodanovics vágja be, 2-1.
1. perc: Bodó, 0-1.

17.46: Már mindkét csapat gőzerővel melegít.

17.37: Teljes a hazai csapat kerete, mindenki fedélzeten, így a legerősebb összeállításban szerepelhet a Pastor-csapat.

A héten két bajnoki is vár a MOL-Pick Szeged férfi kézilabdacsapatára. Ma 18 órakor rangadót vív Juan Carlos Pastor együttese, az újszegedi sportcsarnokban két, a rájátszásban még veretlen csapat csap össze. A Tisza-partiak ellenfele a Vladan Matics által irányított Grundfos Tatabánya lesz.

A Szeged eddig kétszer simán nyert a rájátszásban – Füreden 30–20-ra, itthon a Vác ellen 36–23-ra –, és az egykori Bányász is könnyedén hozta a meccsét a Füred (29–24 otthon) és a Csurgó (24–20 idegenben) ellen.
Itthon mindig sima szokott lenni a bajnoki, a Tatabánya igazán otthonában veszélyes, az ősszel 27–26-ra le is győzte a MOL-Picket. Szegeden 29–23-ra nyertek Zubaiék.

Jó hír, hogy Zubai Szabolcs és José Manuel Sierra sérülése is rendbe jött, és Marko Csuruvija is meggyógyult, így teljes a kerete Pastor mesternek.

Dean Bombac kulcsembere a MOL-Pick Szegednek, váratlan húzásaira nagy szükség lesz ma a Tatabánya ellen. Fotó: Schmidt Andrea

A találkozónak több különlegessége is van: Matics edző egykor a Szeged játékosa és edzője volt, és 2007-ben vele lett bajnok a Pick. A másik, hogy Bodó Richárd, a Bányász balátlövője a nyártól a Szegedet erősíti majd, míg hivatalosan még senki sem jelentette be, de több hírforrás is közölte, hogy Ilyés Ferenc a nyártól a Tatabánya játékosa lesz.

A találkozót az M4 televízió élőben adja, a belépő 1990 forintba kerül, a pénztár 16 órakor nyit.

A delmagyar.hu szöveges online tudósításban számol be a bajnokiról.

A MOL-Pick szombaton a Csurgói KK otthonában szerepel, így két meccset játszik a héten, a jövő héten viszont válogatott program miatt nem rendeznek meccseket.

Felkészülés az Eb-re

Két felkészülési mérkőzést játszott a magyar férfi rendőrválogatott a dániai Európa-bajnokság előtt Csongrád megyében: Makón ikszelt, Algyőn kikapott. A rendőrök keretében két megyei játékos, Jártass Tamás és Konkoly Ferenc szerepelt, utóbbi a két meccsen három gólt szerzett.
Levendula Hotel-FKSE Algyő–Magyar Rendőrválogatott 30–28 (16–18).
Levendula Hotel-FKSE Algyő: Deák – Béleczki 4, Gazsó 4, Magyar 5, Molnár 2, Simon 1, Tóth 4. Csere: Gera (kapus), Kocsis 6, Pál Á. 3, Varga, Miksi 1. Edző: Dankó Ervin.
ContiTech-Makó–Magyar Rendőrválogatott 27–27 (9–10). ContiTech-Makó: Patakfalvi – Harcsás, Papp D. 8, Bagdi 10, Nagy L. 2, Kander 3, Veréb 1.
Csere: Szabó B. (kapus), Zöldy, Zsiga, Hegyi, Papp K. 3, Szilágyi. Edző: Gera Norbert.